Company type
Limited Corporation
Established
2002
Size
Small
Employees
14
Revenue
- DKK
Gross profit
14 MDKK
Operating Profit (EBIT)
2,941,729 DKK
Profit for the year
12 MDKK
Equity
58 MDKK
History 126 historical
Area Valid from Valid to
Number of employees76 (man years:34)01-04-202230-04-2022
Number of employees78 (man years:30)01-03-202231-03-2022
Number of employees72 (man years:29)01-02-202228-02-2022
Number of employees78 (man years:34)01-01-202231-01-2022
Number of employees74 (man years:31)01-12-202131-12-2021
AuditorPricewaterhousecoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab01-07-201128-12-2021
MergerDanske Lægers Vaccinations Service Aps (CVR:25549082) Incomming03-12-202103-12-2021
Articles of assoc. last16. DEC 201916-12-201902-12-2021
Number of employees22 (man years:17)01-11-202130-11-2021
Number of employees26 (man years:24)01-10-202131-10-2021
Number of employees23 (man years:17)01-09-202130-09-2021
Number of employees14 (man years:12)01-07-202131-08-2021
Number of employees12 (man years:10)01-06-202130-06-2021
BoardJohan Kristian Tuft, Vice chairman02-05-201903-06-2021
Number of employees12 (man years:11)01-03-202131-05-2021
Number of employees14 (man years:12)01-02-202128-02-2021
Number of employees15 (man years:12)01-12-202031-01-2021
Number of employees23 (man years:16)01-11-202030-11-2020
Number of employees28 (man years:26)01-10-202031-10-2020
Number of employees25 (man years:19)01-09-202030-09-2020
Number of employees15 (man years:13)01-08-202031-08-2020
Number of employees13 (man years:11)01-07-202031-07-2020
Number of employees14 (man years:12)01-06-202030-06-2020
Number of employees13 (man years:11)01-05-202031-05-2020
Number of employees14 (man years:12)01-02-202030-04-2020
Number of employees15 (man years:12)01-01-202031-01-2020
Number of employees16 (man years:13)01-12-201931-12-2019
Articles of assoc. last30. MAY 201830-05-201815-12-2019
Number of employees20 (man years:16.02)01-11-201930-11-2019
Number of employees18 (man years:14)01-10-201931-10-2019
Number of employees14 (man years:11)01-08-201930-09-2019
Number of employees15 (man years:12)01-07-201931-07-2019
Number of employees16 (man years:12)01-06-201930-06-2019
Number of employees15 (man years:12)01-04-201931-05-2019
BoardKeld Østergaard, Boardmember03-11-200802-05-2019
BoardThorbjörn Graarud, Vice chairman31-05-201602-05-2019
Number of employees12 (man years:11)01-03-201931-03-2019
Number of employees13 (man years:9)01-02-201928-02-2019
OwnersQ Anne Bidco Limited - owner share: 90-99.99% voting share: 90-99.99% 16-11-201807-02-2019
Number of employees14 (man years:11)01-01-201931-01-2019
Number of employees15 (man years:11)01-12-201831-12-2018
Number of employees21 (man years:14)01-11-201830-11-2018
OwnersKeld Østergaard - owner share: 25-33.32% voting share: 25-33.32% 27-12-201316-11-2018
OwnersLifeCare Holding - owner share: 25-33.32% voting share: 25-33.32% 26-09-201616-11-2018
OwnersLTG AS - owner share: 5-9.99% voting share: 5-9.99% 24-05-201616-11-2018
Number of employees18 (man years:15)01-10-201831-10-2018
Number of employees19 (man years:13)01-09-201830-09-2018
Number of employees16 (man years:11)01-08-201831-08-2018
Number of employees14 (man years:11)01-06-201831-07-2018
OwnersEuropean Lifecare Group A/S - owner share: 5-9.99% voting share: 5-9.99% 01-11-201628-06-2018
Number of employees13 (man years:10)01-05-201831-05-2018
Articles of assoc. last6. APR 201806-04-201829-05-2018
Company capital593,750 DKK29-11-200629-05-2018
Number of employees12 (man years:10)01-04-201830-04-2018
Articles of assoc. last15. JAN 201415-01-201405-04-2018
Powers to bindSelskabet tegnes af en direktør i forening med et bestyrelsesmedlem eller af den samlede bestyrelse.15-01-201405-04-2018
Number of employees13 (man years:10)01-02-201831-03-2018
Number of employees12 (man years:10)01-01-201831-01-2018
Number of employees11 (man years:9)01-12-201731-12-2017
Number of employees13 (man years:10)01-11-201730-11-2017
Number of employees23 (man years:12)01-10-201731-10-2017
Number of employees12 (man years:9)01-09-201730-09-2017
Number of employees11 (man years:9)01-08-201731-08-2017
Number of employees11 (man years:8)01-07-201731-07-2017
Number of employees10 (man years:7)01-06-201730-06-2017
Number of employees11 (man years:8)01-05-201731-05-2017
Number of employees10 (man years:7)01-03-201730-04-2017
Number of employees9 (man years:7)01-02-201728-02-2017
Number of employees13 (man years:9)01-01-201731-01-2017
Number of employees13 (man years:8)01-12-201631-12-2016
OwnersMakoa Aps - owner share: 10-14.99% voting share: 10-14.99% 24-06-200931-12-2016
OwnersDorthe Jeppesen Holding Aps - owner share: 5-9.99% voting share: 5-9.99% 22-01-201631-12-2016
OwnersDC Consulting GmbH - owner share: 10-14.99% voting share: 10-14.99% 27-12-201331-12-2016
Number of employees19 (man years:11)01-11-201630-11-2016
Number of employees19 (man years:14)01-10-201631-10-2016
OwnersEuropean Lifecare Group A/S - owner share: 10-14.99% voting share: 10-14.99% 22-01-201631-10-2016
Number of employees14 (man years:11)01-09-201630-09-2016
OwnersLifeCare Holding - owner share: 20-24.99% voting share: 20-24.99% 28-05-201425-09-2016
Number of employees13 (man years:7)01-08-201631-08-2016
Number of employees11 (man years:6)01-07-201631-07-2016
Top managementJohn Enok Mandrup Madsen, CEO21-01-201401-07-2016
Number of employees11 (man years:7)01-06-201630-06-2016
BoardHenrik Korsholm Jeppesen, Boardmember16-01-200631-05-2016
Number of employees9 (man years:6)01-03-201631-05-2016
BoardKarsteen Østergaard, Boardmember30-05-201430-05-2016
BoardThorbjörn Graarud, Chairman of board01-02-201030-05-2016
Number of employees11 (man years:6)01-02-201629-02-2016
Number of employees9 (man years:6)01-01-201631-01-2016
OwnersDorthe Jeppesen Holding Aps - owner share: 10-14.99% voting share: 10-14.99% 22-02-201121-01-2016
Number of employees13 (man years:7)01-12-201531-12-2015
Number of employees17 (man years:9)01-11-201530-11-2015
Number of employees18 (man years:12)01-10-201531-10-2015
Number of employees12 (man years:9)01-09-201530-09-2015
Number of employees13 (man years:8)01-08-201531-08-2015
Number of employees10 (man years:7)01-07-201531-07-2015
Number of employees11 (man years:7)01-06-201530-06-2015
Number of employees9 (man years:7)01-04-201531-05-2015
Number of employees10 (man years:8)01-02-201531-03-2015
Number of employees12 (man years:8)01-01-201531-01-2015
BoardJohn Enok Mandrup Madsen, Boardmember11-04-200830-05-2014
Top managementKarsteen Østergaard, CEO01-02-201021-01-2014
AlternatenameDANSKE LÆGERS VACCINATIONS SERVICE A/S23-12-200215-01-2014
AuditorPricewaterhousecoopers Services Statsautoriseret Revisionsaktieselskab01-10-201001-07-2011
AuditorClnpsu Aps19-12-200701-10-2010
BoardKarsteen Østergaard, Boardmember01-02-201029-04-2010
Top managementThomas Nistrup, CEO29-04-200801-02-2010
NameDANSKE LÆGERS VACCINATIONS SERVICE A/S20-01-200314-04-2009
Top managementKeld Østergaard, CEO14-03-200829-04-2008
BoardKeld Østergaard, Boardmember23-12-200211-04-2008
Top managementJohn Enok Mandrup Madsen, Director19-01-200614-03-2008
IndustryPraktiserende speciallæger og ambulatorier [851220]23-12-200231-12-2007
AuditorRevisionsfirmaet Albrechtsen Statsautoriseret Revisionsaktieselskab23-12-200219-12-2007
AddressØster Allé 42, 7, 2100 København Ø15-08-200621-10-2007
Company capital500,000 DKK20-01-200328-11-2006
AddressØster Allé 48-50B, 2100 København Ø15-10-200414-08-2006
Top managementKarsteen Østergaard, Director23-12-200219-01-2006
BoardMichael Alan Victor, Boardmember23-12-200216-01-2006
BoardHans Henrik Victor, Boardmember23-12-200216-01-2006
BoardJacob Monberg, Boardmember17-06-200316-01-2006
BoardNiels Martin Nikolaj Victor, Chairman of board23-12-200216-01-2006
AddressØster Allé 48-50, 8, 2100 København Ø16-07-200414-10-2004
AddressLyngby Storcenter 201, 2800 Kgs.Lyngby16-01-200315-07-2004
BoardJens Valdemar Krenchel, Boardmember23-12-200217-06-2003
CompanytypeUnder registration23-12-200219-01-2003
NameDANSKE LÆGERS VACCINATIONS SERVICEA/S UNDER STIFTELSE23-12-200219-01-2003
Address203,23-12-200215-01-2003